Osobní váhy Tanita pro vaše zdraví

S chytrou osobní váhou Tanita si kontrolujete úbytek tuků a přírůstek svalové hmoty. Můžete tak sledovat efektivnost dietních nebo fitness programů. Naměřené hodnoty, jako je metabolický věk, fyzická kondice apod., jsou vynikající motivací pro další zintezivnění cvičebních a dietních plánů.

Osobní váhy Tanita pomocí jedinečné BIA technologie změří procento tělesného tuku, vody, hmotnost svalů, denní příjem kalorií, útrobní tuk, metabolický věk. Díky těmto funkcím můžete mít své zdraví neustále pod kontrolou a zároveň tak předcházet nejvážnějším civilizačním chorobám, jako je cukrovka a kardiovaskulární onemocnění.

váha3.JPEG

Samotné měření hmotnosti nestačí

Měření hmotnosti samo o sobě není úplně přesné posouzení zdraví či fyzické kondice, protože nerozlišuje kilogramy, které pocházejí z tuků, a ty, které pocházejí ze svalové hmoty. Každý potřebuje nějaký tělesný tuk, ale příliš mnoho tuku vede k obezitě. Obezita je přímo spojena s diabetem II. typu a hypertenzí, je rizikovým faktorem, který přispívá k mnoha dalším chorobám, včetně srdečních onemocnění, poruch spánku, artritidy, onemocnění žlučníku, cévní mozkové příhody a některých forem rakoviny.

Základem tělesné analýzy je tzv. bioelektrická impedanční analýza (BIA):

Princip BIA je znám již od 40. let minulého století. BIA je dnes uznávanou a snadno dosažitelnou neinvazní metodou, kdy slabý proud (50KHz) je veden tělem pomocí senzorů. Tato metoda využívá rozdílu v elektrické vodivosti kostí, orgánů a tělesného tuku (např. svalová tkáň má lepší vodivost než tuková tkáň vzhledem k vysokému obsahu vody).

Na základě odporu vodivosti a zadaných údajů, jako je výška, věk, pohlaví, váha a tělesný typ, se vypočítá procento tělesného tuku. Referenčními metodami pro stanovení algoritmu, na jehož základě se vypočítají stanovené hodnoty, jsou především magnetická rezonance a metoda DEXA. Tyto údaje jsou získávány z klinických pracovišť po celé Evropě.

Kontrola zdraví pro děti i sportovce

Tanita má neustále nové inovativní řešení pro kontrolu zdraví. Naměřené hodnoty tělesného tuku jsou porovnány a vyhodnoceny s doporučením Světové zdravotnické organizace, a to jak u dospělé osoby, tak u dětí. Osobní váhy s tělesnou analýzou Tanita tak pomáhají kontrolovat zdraví celé rodině. Obezita u dětí je považována za jedno z nejvážnějších nebezpečí pro zdraví dětí v tomto století.

 

váhy.JPEG

Tanita má i modely pro aktivní sportovce, kteří si potřebují detailně kontrolovat své sportovní aktivity. Nejnovnější modely měří pomocí madel tukovou tkáň, tělesnou vodu a svaly pro každou končetinu a trup zvlášť. Zároveň zaznamenají naměřené hodnoty do grafu v časové řadě nebo je možné přenést pomocí SD karty do PC a sledovat pokrok ve speciálním softwaru.

Historie váhy Tanita

Tanita je japonská firma založená v roce 1944 v Tokiu. Od svého vzniku dosáhla mimořádných úspěchů ve světovém měřítku. Za zmínku stojí uvedení první digitální koupelnové váhy na světě v roce 1978, světové prvenství v zavedení digitálních mini vah (kapesních vah) v roce 1987.

V roce 1990 došlo k založení výzkumného centra Tanita Body Weight Research Institute and Best Weight Center a v témže roce vyrobena jako první na světě váha s měřením tělesného tuku pro profesionály. V roce 1994 se začaly vyrábět váhy s měřením tělesného tuku pro domácnost a v roce 2003 váhy s tělesnou analýzou pro domácnost v Japonsku, které byly následující rok uvedeny na evropský trh.

V současné době je Tanita světovým lídrem v oblasti tělesných analyzátorů.  Cílem Tanity je podporovat lidi ke zdravému způsobu života a mít stav svého zdraví neustále pod kontrolou .

Tanita si vytyčila jako hlavní úkol převzít celosvětové prvenství v prevenci a snížení obezity. Proto vyvíjí další technologie a systémy založené na inovativních a originálních nápadech a díky tomu dodává vysoce kvalitní produkty pro odbornou i laickou veřejnost. Váhy s tělesnou analýzou Tanita jsou celosvětově využívany v oblasti sportu, zdravotnictví a domácnostech.

Kompletní přehled produktů a seznam prodejních míst najdete na www.osobni-vahy.cz

Osobní váhy Tanita pro vaše zdraví patří do témat
  • blog Pepan 05.03.2012 23:09:37

    http://analyzatela.blogspot.com/

  • Andre 09.12.2011 14:42:12

    Chcete být štíhlí a fit? Potom navštivte www.hubnete.cz/bytzdrav


Nadváha a obezita patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Nadváha a obezita

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku